Pielęgnacja włosów po farbowaniu: jak utrzymać kolor i zapewnić im zdrowie

PO FARBOWANIU: JAK DBAĆ O ZDROWIE WŁOSÓW I UTRZYMAĆ KOLOR

Farbowanie włosów to wspaniały sposób na odmianę wyglądu i wyeksponowanie naszych najlepszych cech. Jednak farbowanie może też wpłynąć negatywnie na kondycję naszych włosów, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Jak utrzymać kolor i zapewnić im zdrowie? Oto kilka porad!

 1. WYBIERZ DOBRY FARBING
  Wybierając farbę do włosów, nie kierujmy się tylko ceną – zwróćmy uwagę na skład. Lepiej zainwestować w produkt wysokiej jakości, który nie tylko idealnie pokryje siwe włosy, ale też nie uszkodzi ich struktury. W ofercie producentów farb znajdziemy wiele produktów, które zawierają naturalne składniki, takie jak olej arganowy, keratyna czy witaminy, a te właśnie dodatkowo chronią i pielęgnują włosy.

 2. PIELĘGNUJ REGULARNIE
  Włosy po farbowaniu potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Ważne jest, by używać szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych. Dlaczego? Ponieważ takie kosmetyki zawierają składniki, które utrzymują kolor na włosach, chroniąc go przed wypłukaniem. Nie zapomnij o zastosowaniu maski do włosów – najlepiej wybierz maseczkę zawierającą keratynę i oleje odbudowujące.

 3. UWAŻAJ NA TEMPERATURĘ
  Po farbowaniu warto unikać fenu i prostownicy do włosów. Dlaczego? Wysoka temperatura może uszkodzić strukturę włosów, a w efekcie – zmniejszyć ich połysk oraz zaszkodzić kolorowi. Jeśli nie możemy obejść się bez suszenia, użyjmy urządzenia z jonami ujemnymi – ten typ suszarki jest bardziej delikatny dla włosów, a także nie elektryzuje pasm.

 4. UNIKAJ CHLORU I ŚWIATŁA SŁONECZNEGO
  Chlor oraz promienie słoneczne to dwaj wrogowie koloru – jeśli nie chcemy, aby nasze włosy zbledły, unikajmy kontaktu z nimi. Jeśli lubisz pływać, zawsze przed wejściem do basenu zabezpiecz włosy chusteczką lub specjalnym olejkiem. Podobnie, warto zaopatrzyć się w nakrycie głowy – takie czepki chronią przed szkodliwym wpływem chloru. Jeśli wybieramy się na wakacje nad morze, nie zapominajmy o ochronie termicznej – kanapki, kapelusze oraz kosmetyki z filtrem UV to podstawowe elementy, o których powinniśmy pamiętać.

 5. ODWIEDZAJ FRYZJERA
  Nie da się ukryć, że nawet najlepsza pielęgnacja włosów nie wyręczy wizyty u fryzjera. Około raz na 4-6 tygodni warto udać się na przycięcie końcówek, a raz na 2-3 miesiące na koloryzację. Profesjonalista dobierze odpowiednią farbę, która idealnie dopasuje się do naszego naturalnego odcienia, a także przeprowadzi zabieg odnowy struktury – np. keratynowe prostowanie, co pozwoli na uzupełnienie wciąż pozostającego lakieru, i odwaryzowanie koloru.

Podsumowując – farbowanie włosów to wspaniały sposób na odmianę wyglądu i wyeksponowanie naszych najlepszych cech, ale wymaga dodatkowego wysiłku i dbania o kondycję naszych włosów. Pamiętajmy, aby wybierać dobre kosmetyki, chronić włosy przed słońcem i chlorową wodą oraz regularnie odwiedzać fryzjera. Tylko wtedy uda nam się utrzymać kolor i zapewnić naszym włosom zdrowie.