Jak uzyskać trwały i precyzyjny makijaż oczu: techniki i produkty

Jak osiągnąć trwały i precyzyjny makijaż oczu: techniki i produkty

Pragniesz, aby twój makijaż oczu wyglądał dokładnie tak, jak tego oczekujesz przez cały dzień? W dzisiejszym artykule przedstawiamy najlepsze techniki i produkty, które pomogą Ci uzyskać trwały i precyzyjny makijaż oczu.

 1. Przygotowanie do aplikacji makijażu

Przygotowanie do aplikacji makijażu to klucz do uzyskania trwałych i ładnych efektów. Dlatego tak ważne jest, aby skóra wokół oczu była nawilżona, a w przypadku tłustej skóry – matowiona. Umyj twarz delikatnym płynem micelarnym lub emulsją, a następnie nałóż na twarz krem nawilżający, dostosowany do Twojego rodzaju skóry.

 1. Wybór wysokiej jakości produktów

Wybór odpowiednich produktów do makijażu oka to kluczowa sprawa. Zwróć uwagę na jakość eyelinera i cieni. Produkty niskiej jakości bardzo szybko mogą się osypać, spękać i zmyć, co prowadzi do niestetycznego efektu. Wybierając tusz do rzęs, zwróć uwagę na jego trwałość oraz formułę.

 1. Techniki aplikacji

Technika aplikacji jest równie istotna jak wybór dobrych produktów. Oto kilka wskazówek, jak nanosić makijaż na oczy w sposób precyzyjny i trwały:

 • Zaczynaj od nakładania eyelinerem – zawsze zaczynaj od aplikowania eyelinerem. To pomoże Ci w prosty sposób określić kształt, który chcesz uzyskać. Przy wyborze eyelineru zwróć uwagę na końcówkę (czy jest smukła czy gruba) – i zdecyduj jaki rodzaj końcówki będzie dla Ciebie najlepszy.
 • Nanoszenie cieni – aby uzyskać trwały makijaż oka, użyj dwóch kolorów cieni: jasnego i ciemnego. Na początku nałóż jasny cień na całe powieki, a następnie ciemniejszy w przeciwległych kącikach.
 • Tusze do rzęs – przy nałożeniu tuszu do rzęs zacznij od nasady i przesuwaj szczoteczkę ku końcom. Możesz też użyć specjalnej szczoteczki do separowania rzęs, co pozwoli na uzyskanie dodatkowej precyzji.
 1. Błędy, których należy unikać

Niektóre błędy mogą negatywnie wpłynąć na trwałość lub efekt makijażu oka. Oto kilka z nich, których należy unikać:

 • Nakładanie zbyt grubych warstw – jeśli nałożysz zbyt dużą ilość makijażu na powieki, bez wątpienia spowoduje to jego krótką trwałość i uroczysty efekt.
 • Nieodpowiedny kolor – wybierz kolory pasujące do Twojego typu urody i karnacji
 • Zbyt ostre końcówki – wybierz końcówki eyelineru, które nie będą zbyt ostre, ponieważ mogą one zacierać lub poluzowywać wysilenie wzroku.
 • Nakładanie tuszu zbyt szybko – jeśli nanosisz tusz zbyt szybko, może to prowadzić do zlepiania i grudek na rzęsach.
 1. Techniki utrwalenia

Jeśli chcesz, aby Twój makijaż był trwały przez cały dzień, nie wystarczy tylko zastosowanie wysokiej jakości produktów i precyzyjnych technik aplikacji. Istnieją takie techniki, które pomogą Ci w utrzymaniu makijażu na oczach w dobrym stanie przez wiele godzin:

 • Wykonanie korekcji – przetrzyj powieki korektorem przed nałożeniem tuszu do rzęs;
 • Użycie sprayu do twarzy – po nałożeniu makijażu na twarz użyj sprayu do twarzy, który sprawi, że Twój makijaż będzie trwały i świeży przez wiele godzin;
 • Użycie bazy – przed nałożeniem cieni i eyelineru nałóż na powieki specjalną bazę, która zwiększy trwałość makijażu.

Podsumowanie

Odpowiednie przygotowanie skóry i wybór wysokiej jakości produktów to podstawa do uzyskania precyzyjnego i trwałego makijażu oka. Zastosowanie odpowiednich technik aplikacji i uniknięcie błędów pomoże Ci w uzyskaniu perfekcyjnego makijażu. Natomiast użycie odpowiednich technik utrwalenia sprawi, że Twój makijaż będzie trwały przez wiele godzin.