Uroda

Makijaż na wieczór: eleganckie i zmysłowe looki na randki i imprezy

Wieczorne wyjścia, randki czy imprezy z przyjaciółmi to świetna okazja, aby wyczarować na twarzy eleganckie i zmysłowe looki. Makijaż na wieczór powinien być mocniejszy niż ten, który stosujemy na co dzień. Musi wytrzymać długie godziny, a zarazem sprawić, że będziemy wyglądały oszałamiająco. W tym artykule przedstawiamy kilka makijażowych inspiracji dla każdej kobiety, która pragnie zrobić wrażenie.

 1. Podstawowe kroki do makijażu wieczorowego
  Nie ma idealnego sposobu na stworzenie makijażu wieczorowego, jednak istnieje kilka kroków, które będą przydatne. Przede wszystkim przeznaczmy czas na przygotowanie skóry. Oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie to konieczność. Następnie uzupełnijmy braki w kolorze, stosując korektor i podkład. Jeśli potrzebujemy, wyróżnijmy kości policzkowe poprzez konturowanie twarzy. Przypudrujmy czoło, nos i podbródek. Teraz czas na makijaż oczu.

 2. Makijaż oczu oczarowuje spojrzenia
  Makijaż oczu to jeden z najważniejszych elementów wieczorowego makijażu. Warto postawić na mocne cienie w odcieniach fioletu, złota i szampańskiej cieczy, dzięki którym uzyskamy elegancki i zmysłowy look. Na koniec nie zapomnijmy o tuszu, który doda piękno i wyrazistości naszym rzęsom.

 3. Czerwone usta to klasyka
  Czerwone usta to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Aby uzyskać zmysłowy i elegancki efekt, wybierzmy intensywny czerwień. Przed nałożeniem szminki, zastosujmy konturówkę, która pomoże nam precyzyjnie wymalować usta. Przedłużmy trwałość szminki poprzez nałożenie cienkiej warstwy pudru na usta, a po aplikacji, przymknięmy usta na bawełnianej ściereczce.

 4. Metallic eyeliner dla odważnych
  Metallic eyeliner to trend, który rządzi w tym sezonie. Dodając srebrny, złoty lub brązowy eyeliner, uzupełnimy nasz zmysłowy i elegancki wieczorowy look. Zastosowanie eyelineru w klasycznym stylu, na powiece, lub jedynie nakreślenie delikatnych kreski pozwolą nam stworzyć unikatowy i oryginalny makijaż.

 5. Błysk na twarzy
  Błysk na twarzy to doskonały sposób, aby nasza skóra wyglądała świeżo i promiennie, dodając jednocześnie zawrotnej ilości zmysłowości i elegancji. Dodajmy błysk na kości policzkowe, łuk brwiowy i wewnętrzny kącik oka, aby ożywić całą twarz. A może warto postawić n neonowym błysku, aby przyciągnąć uwagę i podkreślić nasze piękno w tłumie?

Podsumowując, wieczorowy makijaż to doskonały sposób na wyrażenie swojej indywidualności i podkreślenie piękna. Nie bójmy się eksperymentować, postawmy na mocne akcenty i odważne kolory. W końcu makijaż to sztuka kreowania piękna i każda z nas sama decyduje, jakiej okazji użyć jej narzędzi.