Makijaż na lato: delikatne i świeże looki dla letniej atmosfery

Nie podajemy tytułu.

Latem chcemy wyglądać świeżo, lekko i naturalnie. Dlatego makijaż, który malowałyśmy zimą, niekoniecznie sprawdzi się w letnim słońcu. Podpowiadamy, jak stworzyć delikatne i świeże looki, które będą się idealnie wpisywać w letni klimat.

  1. Oczyszczona i nawilżona skóra to podstawa

Przed przystąpieniem do makijażu ważne jest, aby nasza skóra była odpowiednio oczyszczona i nawilżona. W letnie dni wiele osób miewa problem z przetłuszczającą się skórą, dlatego zadbajmy o to, aby naszemu ciału nie brakowało odpowiedniej ilości wody. Stosujmy również krem z filtrem lub sam filtr, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

  1. Delikatny makijaż oczu

Letni makijaż powinien być subtelny i delikatny. Dlatego zrezygnujmy z ciężkich cieni i kredki do oczu, a zamiast tego postawmy na jasne kolory. Jeśli chcemy podkreślić oczy, wystarczy, że na powieki nałożymy jasny cień lub jedną warstwę tuszu do rzęs.

  1. Zdrowo wyglądający rumieńce

W letnie dni nie potrzebujemy ciężkiego różu do policzków. Lekki rumieniec dodaje naszej twarzy świeżości i naturalnego wyglądu. Wybierzmy kolor, który będzie pasował do naszej karnacji. Ważne, aby nałożyć go delikatnie i równomiernie, aby efekt był naturalny.

  1. Błysk i połysk na ustach

Czerwony, ciemny lub matowy odcień pomadki niekoniecznie będzie pasował do letnich stylizacji. Zamiast tego, wybierzmy pomadki lub błyszczyki w jasnych, delikatnych odcieniach. Istotne, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku, ponieważ efekt może być nieestetyczny.

  1. Uwaga na trwałość

Najważniejsze, żeby nasz letni makijaż utrzymał się na dłużej, tak, abyśmy cały dzień czuły się świetnie i wyglądały naturalnie. Aby osiągnąć ten efekt, warto użyć kosmetyków, które zapewnią nam trwałość. W letnim czasie najlepiej wybrać kolorowe podkłady lub kremy BB, które zapewnią nam jednocześnie nawilżenie i krycie.

Podsumowując, letni makijaż powinien być bardzo lekki i delikatny. Oczywistym jest, że w dużych ilościach kłuje w oczy i wygląda sztucznie. Ważne jest, aby kosmetyki, które wybierzemy, nie tylko były trwałe, ale również łatwe do nałożenia i zmycia. Pamiętajmy, że lato to czas odpoczynku i wakacji, więc nasz makijaż powinien być w pełni dostosowany do tej atmosfery.