5 sposobów na zidentyfikowanie swojego typu skóry

Typ skóry jest jedną z najważniejszych rzeczy, które określają osobowość danej osoby. Jeśli chodzi o skórę, istnieją różne jej rodzaje. Wśród ludzi można znaleźć różne typy skóry.

Oto 5 sposobów na zidentyfikowanie swojego typu skóry.

1. Możesz zidentyfikować swój typ skóry patrząc na jej kolor

Kolor skóry powie Ci, czy Twoja skóra jest tłusta czy sucha. Jeśli masz skórę tłustą, to uzyskasz ciemniejszą karnację niż w przypadku skóry suchej. Zatem, gdy zobaczysz ciemną skórę, będzie to oznaczało, że Twoja skóra jest tłusta.

2. Skóra sucha

Sucha skóra jest najbardziej powszechną skórą wśród ludzi. Przekonasz się, że ludzie, którzy mają suchą skórę są wrażliwe, a oni dostać breakout jeśli dotykają ich skóry.

3. Skóra mieszana

Ludzie ze skórą mieszaną są najtrudniejsze do zidentyfikowania. Ludzie z tym typem skóry są bardzo wrażliwi i podatni na trądzik.

4. Skóra tłusta

Skóra tłusta jest najczęściej spotykana wśród ludzi. Kiedy spojrzysz na swoją twarz, zobaczysz tłusty wygląd. Ludzie z tłustą skórą mają problem z łuszczeniem się skóry, a czasami pojawiają się u nich pryszcze.

5. Skóra normalna

Skóra normalna jest najczęściej spotykaną skórą wśród ludzi. Jest to najbardziej odpowiednia skóra dla każdej osoby.

Wnioski:

Teraz znasz podstawowe informacje o każdym typie skóry. Powyższa lista pięciu najczęstszych typów skóry pomoże Ci zrozumieć swój typ skóry i jego wpływ na Twoje życie.