Fryzury na trening: praktyczne i stylowe propozycje

Odważne, długie włosy stanowią dla niektórych sportowców poważną przeszkodę w czasie treningu. Dlatego, aby uniknąć irytującego zagrożenia, warto zdecydować się na komfortową i praktyczną fryzurę. W tym artykule przedstawiamy najlepsze propozycje fryzur na trening, które jednocześnie będą stylowe i dostosowane do Twojego trybu życia.

  1. Kucyk z frotką

Nowoczesna fryzura, która już teraz podbija serca miłośniczek sportu. Skręcone włosy z tyłu głowy związane są w wysoki kucyk. Końcówki włosów ściągane są w białą, nauszną chustkę. Dzięki temu fryzura uniemożliwi włosom spadanie na twarz lub zjeżdżanie z karku. Po więcej stylowych i praktycznych fryzur zachęcamy do listy wypunktowanej.

  • Kucyk z warkoczem

Podobnie jak kucyk z frotką, kucyk z warkoczem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób trenujących. Włosy są spięte w kucyk, a następnie związane w luźnego warkocza. Taka fryzura sprawdzi się podczas treningów siłowych jak i cardio, pozwalając zachować swobodę ruchów.

  • Kok

Fryzura wygodna i jednocześnie elegancka, która sprawdzi się podczas każdego typu treningu. Włosy są spięte w wysoką kokietkę, dzięki czemu można zapomnieć o skręconych pasmach włosów utrudniających ćwiczenia.

  • Warkocz

Prosta ale skuteczna fryzura, idealna dla każdego typu włosów. Włosy splecione w warkocz pozwalają na swobodę ruchów i uniknięcie skręconych pasm. Warto wybierać warkocze w różnych wariacjach i zawsze zabezpieczać zakończenia gumkami.

  • Kłaki, pasma, czapki z logo

Jeśli nie interesuje Cię jedna, specyficzna fryzura, możesz zawsze sięgnąć po różne akcesoria, które ułatwią Ci trening. Kłaki ułożone na wierzchu głowy, pasma włosów zawiązane we włosach lub czapka z logo Twojego ulubionego klubu sportowego – to tylko kilka przykładów niezwykle stylowych rozwiązań.

Podsumowując, nie musisz rezygnować z długich włosów, aby cieszyć się swobodą i komforcikiem podczas treningu. Warto poświęcić czas na znalezienie najlepszej dla siebie fryzury i akcesoriów, które dostosują się do Twoich wymagań. W ten sposób, nie tylko zachowasz swój styl, ale również uczynisz swoje uciculki wygodniejszymi i przyjemniejszymi w czasie treningu.