Uroda

Pielęgnacja włosów farbowanych: jak utrzymać intensywność koloru i chronić włosy

PIELĘGNACJA WŁOSÓW FARBOWANYCH: JAK UTRZYMAĆ INTENSYWNOŚĆ KOLORU I CHRONIĆ WŁOSY

Każda kobieta, która farbuje włosy marzy o trwałym i intensywnym efekcie koloru. Jednak pojawiają się problemy takie jak szybkie wypłukiwanie koloru, matowość czy łamliwość włosów. Dlatego dobrze jest poznać kilka przydatnych trików, które pozwolą na utrzymanie intensywności koloru na dłuższy czas i jednocześnie zadbają o kondycję włosów.

 1. Odpowiednie przygotowanie do farbowania
  Przed rozpoczęciem samych zabiegów, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do farbowania. Należy dokładnie umyć włosy szamponem bez silikonów i nie stosować odżywki przed farbowaniem. W ten sposób farba lepiej się wchłonie. Ponadto, na dzień przed farbowaniem można zastosować olejowanie włosów, dzięki czemu będą one bardziej odporne na uszkodzenia i koloryzacja utrzyma się dłużej.

 2. Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji po farbowaniu
  Po farbowaniu włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Należy używać szamponu i odżywki do włosów farbowanych, które będą ochroną i pielęgnacją. Dobrze jest zadbać o wcieranie podkręcającego kolor serum, które nabłyszcza włosy i utrzymuje ich kolor na dłuższy czas.

 3. Unikanie zabiegów termicznych
  Częste stosowanie prostownicy, lokówki czy suszarki do włosów powoduje osłabienie i łamliwość włosów. A to wpływa na intensywność koloru, gdyż farbowane włosy wymagają szczególnej uwagi, aby kolor utrzymywał się dłużej. Dlatego warto ograniczyć stosowanie narzędzi termicznych, a gdy już musimy korzystać z podobnych urządzeń, konieczne jest używanie specjalnych kosmetyków termoochronnych.

 4. Systematyczne farbowanie
  Częste farbowanie włosów jest szkodliwe, jednak z czasem kolor traci intensywność i zastąpienie go nowym jest konieczne. Należy wybierać dobrej jakości farby i unikać częstego prania głowy, które skutecznie wypłukuje kolor. W ten sposób zadbamy o kondycję włosów, ale także o intensywność koloru.

 5. Odpowiednie zabezpieczenie włosów przed słońcem
  Kolor włosów jest bardzo wrażliwy na działanie promieni słonecznych. Zbyt długi pobyt na słońcu może prowadzić do wyblaknięcia koloru. Dlatego warto stosować specjalne kosmetyki ochronne, a także nosić kapelusz czy chustkę na głowie.

Podsumowując, intensywność koloru włosów farbowanych jest zależna nie tylko od jakości farby, ale także od sposobu ich pielęgnacji. Działając zgodnie z powyższymi zasadami, można bez trudu utrzymać intensywność koloru oraz zadbać o kondycję włosów.