Czym jest manicure japoński?

Poszukujesz nowego stylu stylizacji paznokci? A może chcesz zmienić kolor swoich paznokci? Tradycyjny i klasyczny manicure japoński jest jedną z najbardziej popularnych technik stylizacji paznokci w dzisiejszych czasach. W rzeczywistości wiele osób wykonuje manicure japoński od czasów starożytnych.

Japońskie manicure są znane ze swojej prostoty, elegancji i wyjątkowości. Są one uważane za bardzo wyrafinowaną technikę, która jest idealna na każdą okazję. Jest to prosta metoda na zmianę paznokci w artystyczne arcydzieło.

Czym jest manicure japoński?

Tradycyjny i klasyczny manicure japoński polega na nałożeniu bezbarwnego lakieru, określonego kształtu i wzoru. Jeśli chodzi o manicure, manicure japoński jest zwykle wykonywany za pomocą drewnianego patyczka lub pilnika do paznokci.

Co jest potrzebne do wykonania manicure japońskiego?

Japoński manicure wymaga użycia drewnianego patyczka, pilnika do paznokci, butelki przezroczystego lakieru do paznokci i butelki kleju do paznokci. Możesz kupić te przedmioty w lokalnym sklepie z artykułami kosmetycznymi lub możesz poprosić artystę paznokci, aby nauczył Cię, jak to zrobić.

Jak zrobić japoński manicure?

1. Oczyść i przygotuj swoje paznokcie. Usuń martwy naskórek z paznokci i skórek.

2. Zacznij od nałożenia niewielkiej ilości lakieru do paznokci na pierwszy i ostatni paznokieć lewej ręki. Uważaj, aby upewnić się, że paznokcie są całkowicie suche.

3. Umieść drewniany patyczek na paznokciu i mocno dociśnij. Upewnij się, że paznokieć jest całkowicie płaski na drewnianym patyczku.

4. Używając pilnika do paznokci, zacznij opiłowywać paznokcie od środka paznokcia. Używaj pilnika do paznokci, aż paznokieć będzie całkowicie okrągły.

5. Następnie nałóż na paznokieć klej do paznokci i pozwól mu wyschnąć.

6. Kiedy klej do paznokci jest już całkowicie suchy, umieść małą kroplę lakieru na końcu paznokcia i użyj delikatnego pędzelka, aby rozprowadzić lakier po wierzchu paznokcia.

7. Powtórz kroki od 2 do 6 z prawą ręką.

8. Umieść cienką linię kleju do paznokci na końcu paznokcia i poczekaj aż wyschnie.

9. Zakończ swój manicure, umieszczając kropkę lakieru do paznokci na środku paznokcia.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Czym jest japoński manicure?”. Wiem, że niektóre z was już wypróbowały wspomniane wskazówki, ale jestem pewna, że pokochacie rezultaty. Podzieliłam się z Tobą również kilkoma skutecznymi sposobami na pozbycie się zaskórników.