Makijaż na co dzień: naturalny look krok po kroku

Makijaż, szczególnie ten na co dzień, powinien być subtelny i naturalny, ale jednocześnie odświeżający wygląd i podkreślający atuty twarzy. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak uzyskać naturalny look, który będzie idealny na co dzień.

Przygotowanie skóry do makijażu

Przed rozpoczęciem makijażu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. W tym celu należy umyć twarz delikatnym płynem micelarnym, a następnie nałożyć krem nawilżający lub serum. Ważne jest, aby wybrać kosmetyki odpowiednie dla swojego typu skóry.

Krok po kroku: naturalny look

  1. Równomiernie rozprowadź korektor pod oczy i na niedoskonałości, takie jak przebarwienia czy zaczerwienienia. Wybierz korektor o konsystencji wyglądającej naturalnie na skórze.

  2. Nałóż cienką warstwę podkładu w odcieniu, który najbardziej odpowiada twojemu kolorowi skóry. Należy równomiernie rozprowadzić podkład na całej twarzy, unikając efektu maski.

  3. Użyj transparentnego pudru, żeby utrwalić podkład i zmatowić skórę. Puder zdejmie też nadmiar błyszczenia.

  4. Przy użyciu rozświetlacza lub błyszczyka dodaj blasku na łukach brwiowych, na grzbiecie nosa i kościach policzkowych.

  5. Nałóż delikatne cienie w odcieniach brązu na całą powiekę, sięgając aż do fałdu powieki. Wybierz kolory, które najlepiej pasują do twojego koloru oczu.

  6. W celu podkreślenia rzęs użyj maskary w kolorze czarnym, ale nie zapomnij o umiarze. Nie używaj zbyt dużo tuszu, bo nie jest to celowy efekt w makijażu na co dzień.

  7. Użyj różu do policzków, aby dodać ciepła twarzy. Wybierz odcienie, które najlepiej pasują do twojego koloru skóry. Róż powinien być nałożony na kości policzkowe.

  8. Na koniec usta. Aby wyglądały subtelnie, wystarczy nałożyć błyszczyk lub pomadkę w odcieniu bliskim naturalnej barwie ust.

Podsumowanie

Naturalny makijaż jest idealny na co dzień, ponieważ nie tylko podkreśla naturalne piękno twarzy, ale także sprawia, że ​​wygląda ona świeżo i promiennie. W celu uzyskania takiego makijażu, należy skupić się na równomiernym rozprowadzeniu wybranych kosmetyków na skórze, unikając zbyt ciężkiego efektu.